Problem ,poloosa nebo visco? ložisko?20VT

  • RadeS
    tak to nepřestalo...stalo se mi to včera znovu.Když jsem jel tak to jsou rany, ale v tahu, bez tahu je to o dost potiché, zvláštní je že když prudce zabrzdím tak to přestalo..na chvíli..pak nic a pak zase , zkoušel jsem a na kruháku to přidalo hlasitost kovového bouchání.Už po druhé se mi stalo že jsem jel z práce po dálnici (max 130km) cca 8 km sjedu z ní a pak to začne, dobrzdím dlouhý sjezd pravotočivý...přijde mi to jako když se kouše brzdič ale to bych snad poznal že mi to na levou stranu přibrzduje...
  • Honza
    převodovka může unikat prakticky všude, kde je nějaká díra, dělící rovina..

    na coupe mě třeba sákne z dělící roviny, lehce, ale sákne... ani nekape, vždy to stačím utřít hadrem... pokud je někdě větší mastnota, tak většinou kolem gufera na hřídeli (mrkev), protože ložiska nemusej bejt zrovna v kondici a můžou dovolovat poměrně velkou radiální vůli co gufero nepobere...
  • RadeS
    Tak jsem to zvedl na heveru jen, kolem jsem točil rukama a nic!! nastartoval jsem a popojížděl a nic! ujel jsem 3 km a nic!! Ale koukal jsem na měrku oleje v převodovce a je suchá!
    koukal jsem lehce pod auto a je tam vidět olejová skvrna..ale neviděl jsem že by to od nekud kapalo..Nevíte kde má uniky převodovka? obkroužek na poloose nebo? díky za radu
  • RadeS
    A když jde radit normální. .tak spojka?Poradit mi někdo jak postupovat.Základní zjištění..Jak přijít lehce na vadu...Pak budu rěšit dily a opravu
  • Honza
    u turba se často vysypává diferák, a bere s sebou skříň ... nocarret byl mezi prvníka koho toto před lety postihlo... když se to podchytí včas, je to jen na novej diferák (ideálně tam vrznout quaife), pozdě= nová převodovka.. ještě může bejt vysypaná lamela spojky - to jsme měl na Golfu GTI, kde z lamely vylítaly péra...
  • RadeS
    takže ten diferenciál? visco?
  • RadeS
    měl jsem to zazimované a vzpomínám si, že jsem měl pod autem čirý olej asi deci či dvě, myslel jsem si že to je brzdovka?ale vše bylo v normalu...?
  • Honza
    spíš diferák...
  • RadeS
    Ahoj,jedu dnes z práce a najednou cvakání od levého kola(pohled od řidiče), železo na železo,a po 3 km už rány jako svin.Když jsem vyřadil o polovinu to bylo tišší, ale s kvaltem cvakání hodně hlasité (vzáběru).Ložisko asi těžko, takže homo? nebo nedej bože visco? Bál jsem se že brzdič?Měnil jsem před 1tis destičky ale zůstaly staré kotouče, jen kvůli technické...
    Díky za rady.
    Zkusím to odpoledne zvednout , a chytnout za kolo.Ale tohle bylo moc náhlé, žádné zvěsti cvakaní a šup:-(